تاریخچه روسری قسمت اول

scarf  یا روسری در کشورهای مختلف  به عنوان یک تکه پارچه یاد می شود که اطراف سر و گردن برای محافظت از سرما و گرما،حفاظت از نور خورشید،پاکیزگی،مد و بنا به دلایل مذهبی استفاده میشود.این پوشش معمولا دارای جنس های پشمی،کتان و پنبه ای می باشد.

تاریخچه روسری

رم باستان

شاید بتوان گفت که ریشه اصلی روسری از رم باستان آغاز شده است.رومی ها از این پوشش برای بستن به کمر و وسیله ای برای تمیزی و پاک کردن پیشانی شان در روزهای گرم تابستان استفاده می کردند.بعد از آن زنان این کشور از این پوشش که از پارچه هایی از جنس پشم،پشمینه و یا ابریشم جهت تزیین و پوشاندن سر استفاده کردند.

چین

مورخان معتقدند که در زمان سلطنت امپراطور چین،چنگ، از روسری برای شناسایی افسران و یا رتبه جنگجویان چینی استفاده می شده.

کرواسی

در قرن هفدهم و در کشور کرواسی، برای تمام رده ها از روسری استفاده می شد و تنها تفاوتی که در روسری های سربازان وجود داشت،در این بود که افسران از روسری های ابریشمی استفاده می کردند، در حالیکه رده های دیگر روسری های پنبه ای داشتند.گاهی مردان از روسری بعنوان کروات(که یک کلمه فرانسوی می باشد) استفاده میکردند و بعنوان دستمال گردن شناخته شد.

کاربرد روسری تا اوایل قرن نوزدهم تغییر میکرد تا اینکه در قرن بیستم روسری یکی از ضروری ترین و از ملزومات متنوع برای زنان و مردان بود.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *