هرمس از گرانترین برندها

کمپانی هرمس از تولید کننده های کالاهای با کیفیت فرانسوی است که در سال 1837 تاسیس شد و حالا تخصص و تمرکز آن روی کالاهای چرم،لوازم اکسسوری های سبک زندگی،عطر،کالاهای لوکس و لباس های آماده است.لوگوی آن از دهه پنجاه به بعد،دوکی در کنار یک درشکه با اسب است.

روسری های ابریشم هرمس

روسری یا “کاره”در سال 1937 معرفی شد.هرمس تولید روسری هایش را در کل پروسه کنترل میکرد.از چین ابریشم خام می خرید و آن را تبدیل به نخ کرده و سپس آن را تبدیل به پارچه می کرد که در آن زمان دوبرابر روسری های دیگر محکم وسنگین بود.

طراحان روسری هرمس سالها روی خلق طرح های جدید وقت می گذاشتند.آنها از میان 200 هزار رنگ مختلف،انتخاب میکردند.وقتی اولین بار روسری هرمس شروع شد،یک کارخانه مخصوص تولید روسری در لیون فرانسه تاسیس شد.همان سال هرمس صدمین سالگرد تاسیسش را جشن گرفت.

روسری های معاصر هرمس ابعاد 90 در 90 و 65 گرم وزن دارند و از 250 پیله کرم ابریشم درخت توت تولید می شوند،لبه های همه روسری ها با دست دوخته میشوند. موتیف های روسری ها گستره وسیعی دارند و هر سال دو کلکسیون روسری ابریشمی معرفی می شود و طرح های محبوب روسری های قدیمی دوباره تولید می شوند.از سال 1937 هرمس بیش از 25 هزار طرح منحصر بفرد تولید کرده است.

روسری های هرمس هر 25 ثانیه یک بار در دنیا فروخته می شود و تا پایان دهه هفتاد بیش از 1.1 میلیون روسری در کل دنیا فروخته شد.

روسری های هرمس آنقدر محبوب اندکه افراد مشهور زیر هم از آنها استفاده کرده اند:

-ملکه الیزابت دوم در عکس پرتره براین تمبر سال 1956

-پرنسس گریس کلی در تصویری روی جلد شماره 1956 مجله life

-شارون استون در فیلم Basic Instinc

روسری های هرمس طرح هایی با موضوعات جالب و متفاوت دارند و اکثر آنها بیشتر شبیه تابلوی نقاشی هستند تا روسری.قیمت آنها بسیار بالاست و روسری های هرمس در سایت ایی فروش در حدود 400 دلار فروخته میشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *